Suszone przekąski

  • Powrót
Suszone przekąski

Półki sklepów zoologicznych uginają się od obfitości różnego rodzaju przysmaków, przekąsek i gryzaków. Jak się w tym zorientować i wybrać produkt odpowiedni dla naszego psa?

Rynek suszonych przekąsek rozwija się dynamicznie. Regularnie pojawiają się nowi gracze, którzy, wykorzystując
nisze i potrzeby lokalnych odbiorców, w mniejszym lub większym stopniu wpływają na jego funkcjonowanie. Wiedza i świadomość konsumentów ciągle postępuje, stąd konieczność dostosowania oferty producentów do rosnących wymagań klientów. Obecnie to głównie jakość, a nie cena czy wygląd, staje się najważniejszym parametrem wyboru.

Wszystkie psy posiadają naturalną potrzebę rozgryzania i gryzienia, a większość doskonale radzi sobie z twardym pokarmem: kośćmi, skórami czy ścięgnami. Z tego względu suszone przekąski stanowią alternatywę dla tradycyjnych zabawek, mogą pełnić również rolę nagrody. Gryzienie pomaga rozładować napięcie – prawidłowo dobrana suszona przekąska może być doskonałą zabawką behawioralną. Dodatkowo może wspierać dbałość o higienę jamy ustnej oraz zapobiegać narastaniu płytki nazębnej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, producenci przedstawiają różne interesujące produkty.

Ale jak wybrać ten najlepszy dla naszego psa? Który będzie zdrowy? Który nie zaszkodzi, ale jednocześnie zainteresuje naszego psa? Należy pamiętać, że nasz pupil jest mięsożercą i najbardziej wartościowe są dla niego produkty pochodzenia zwierzęcego. Pomimo że przekąski i smaczki to nie podstawa diety naszych psów, warto jednak dbać, by ich skład był dobry. „Słodycze” w przypadku psów wcale nie muszą być niezdrowe!

Suszone mięso, Uszy i skóry, ryby, przękąski liofilizowane amoże rogi - co będzie najlepsze dla Twojego psa? Dowiesz się wiecej po przeczytaniu całego artykułu z numeru 1/2018  który możesz zamówic w naszym e-sklpeie - klikając TU...

Autor:  Agnieszka Cholewiak -Góralczyk, Ewa Selwerowicz -Skoczylas, Jagoda Fedyniak

  • Powrót
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.